۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » پادکست
 • شناسه : 5171
 • 11 خرداد 1400 - 15:29
 • 5814 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

اصرار حضرت فاطمه سلام الله علیها بر دعا ؛ این هم چیز بسیار عجیبی است. ادعیه مختلف؛ یکی در زمان استجابت دعا خیلی اصرار داشتند و بنا به دستوری که پیامبر اکرم (ص) داده بودند، حضرت زهرا سلام الله علیها غروب جمعه را در آن دقت داشتند.

حالا دعای ایشان چه چیزی بود که این مقدار اصرار داشتند و اصرار حضرت زهرا سلام الله علیها ، چه چیزی در این ادعیه می­خواستند؟ این سیره حضرت زهرا سلام الله علیها با اسم دعا کردن بوده است.

اسمی دعا کردن، این سیره حضرت زهرا سلام الله علیها است که این برکات خاص ­تری نسبت به عمومی دعا کردن دارد. این حاجت اختصاصی بود که حضرت زهرا سلام الله علیها در نمازهای تَرْتَعِدُ فرائضها، که شفاعت امت را به آن بسپارند. وقتی این لوح از بالا نازل شد، جبرئیل برای رسول‌الله (ص) آورد، فاطمه زهرا (س) این را گرفتند، فرمودند: «این لوح را در کفن من قرار دهید؛ می­خواهم در روز قیامت که محشور شدم، لوح را در دست بگیرم و کار من آنجا این است که با عصات شیعه کار دارم.» خطاب به پیامبر (ص) عرضه داشتند که شده است به جهنم می­روم و این افراد را خارج می­کنم.

فرمود: «فاطمه را فاطمه می­گویند؛ چراکه مانند مرغی که دانه از میان سنگریزه­­‌ها خارج می­کند، محبین، در بعضی روایات هست که باکین بر پسرش را «مَنْ بکی عَنْ وَلدی»، از بین جهنمیان و از بین دوزخیان تک‌تک خارج می­کند.»

یک دعا حضرت زهرا سلام الله علیها دارند که خیلی برای بنده عجیب است، لحظه آخر، با این دعا حضرت زهرا (س) جان مبارک را تقدیم کردند. می­فرمایند: «خداوندا به‌حق پیامبرانی که پیامبرشان کردی و به‌حق اشک بچه­ های من، بُکاء ولدی عَلی مَرَافِقتیِ؛ به‌حق اشک بچه­ های من‌بعد از مرگ من، اِغْفِرْ شیعتی، گناه شیعیان ما را ببخش. گناهان امّت را ببخش.»

مادر است دیگر. طاقت ندارد. این حس باید ایجاد شود که ما مادری داریم به نام فاطمه زهرا سلام الله علیها که دلسوز ما است. در خصوصی ­ترین حالاتش با خداوند متعال به فکر تک‌تک ما بوده است.

این مصحف فاطمه زهرا سلام الله علیها که در آن ایام رحلت رسول‌الله (ص) که ملائک مقرب پایین آمده می‌آمدند و با حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها صحبت می­کردند و تسلّی می­دادند. در روایات داریم که اسم تک‌تک شیعیان را تا روز قیامت به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفتند. از بس دلسوز بودند

می­خواستند اطلاعاتی از تک‌تک شیعیان جمع‌آوری کنند و در بعضی روایات داریم که اگر کسی می­خواهد بداند که شیعه ما است یا خیر، نگاهی به آن مصحف می­اندازیم تا ببینیم که آیا اسم او در این لیست آمده است و یا خیر.

تقدیراتش را حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در ایام آخر عمر، در آن بستر و در آن مریضی، تک‌تک تقدیرات شیعیان را از خداوند می­خواستند و دعا می­کردند. تمام‌کار حضرت زهرا سلام الله علیها در ایام آخر عمر این بود. این دلسوزی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است. این ذکر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها لحاظ شده است.   

دیدگاه خود را بنویسید:

۶ دیدگاه

 1. با سلام
  لطفا ایمیل استاد میشه بفرمایید؟

 2. سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
  چیطورین؟
  میگم چیطوری میشه با استاد امینی خواه ارتباط گرفت؟
  فقط خواهشا نگین نمیشد.

 3. سلام ادمین حاج آقا امینی الان کلاس برگزار میکنند جایی؟

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی