۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پادکست
  • شناسه : 4362
  • 08 اسفند 1399 - 16:44
  • 1987 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست :

« این دمل سرباز خواهد کرد »

امیرالمؤمنین فرمودند: «اگر از بیت‌المال کابین زن‌هایتان کرده باشید و من بر سرکار بیایم این‌ها را درمی‌آورم.» دو نفر را اسم بیاورید که این کار را انجام داده‌اند. نوع مواجهه با جریان نفاق مواجهه خاصی و پیچیدگی‌های خاصی دارد. چند روز پیش یک دمل چرکین از پهلویم بیرون زده بود. این دمل چیست؟ مجموعه‌ای از عفونت‌ها، چرک‌ها و باکتری‌هایی که هرکدام گوشه‌ای از بدن فعال است و به بدن آسیب می‌زند. این‌ها یکجا متمرکز می‌شوند. اولی زیرپوست متمرکز می‌شود و هیچ بروزی هم ندارد. هیچ کاری هم نمی‌شود کرد. فقط از درد انسان را می‌کشد. شاید عده‌ای بگویند با چاقو بازش کنیم. خب نمی‌شود به‌اصطلاح می‌گویند هنوز نرسیده و باید برسد تا وقتی‌که نرسیده شما چاک هم بزنید فایده‌ای ندارد فقط بدن را زخم می‌کنید و دردت دو تا می‌شود. این عفونت‌ها و چرک‌ها جمع می‌شود تا خودشان سرباز کنند.

جبهه  منافقین یک دمل چرکین هستند در ابتدا شما باید مدیریت کنید که اولاً همگی یکجا انباشت شوند، فرصت  بدهیم تا برسند. برسند؛ یعنی چه؟ یعنی از حالت زیرپوستی خارج بشوند و بیایند روی پوست. هر چه چرک و عفونت هست خودش بیرون بریزد. خیلی از حزب‌اللهی‌ها در مورد خود امام به شک افتادند. شخصی تعریف می‌کرد که من با امام صحبت کردم،گفتم: «امام بنی‌صدر سابقه خوبی ندارد.» پیش خودم می‌گفتم چرا امام حمایت می‌کنند؟ گفتم نکند امام جاسوس هست. چرا بنی‌صدر را حمایت می‌کنند؟ می‌گفتند ما می‌رفتیم پیش امام مدام از بنی‌صدر گله می‌کردیم؛ اما امام حمایت می‌کردند. امام در آخر فرمودند: «و الله قسم من به بنی‌صدر رأی ندادم.» امام می‌خواهد این چرک و دمل که زیرپوست مانده است  بیرون بیاید و خودش بیرون بریزد.

از ماجرای ۱۴ اسفند ۵۹، مواضع بنی‌صدر برای مردم روشن شد و سیر نزولی بنی‌صدر مشخص شد و از خودش این کثافات و عفونت را بیرون ریخت برای مردم مواضع بنی‌صدر کاملاً مشخص شد. شهادت شهید بهشتی خیلی اثر داشت. آنجا کاملاً مردم بنی‌صدر را شناختند. زمانی که جامعه اسلامی زمین‌گیر می‌شود به خاطر منافقین است. جامعه اسلامی از بیرون هیچ‌گاه آسیب نمی‌بیند. کجا از بین می‌رود؟ آیه قرآن هست؛ سوره مبارکه  مائده، آیه سوم؛ «… الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ دِینِکُمْ …» وقتی‌که ولایت تثبیت شد دیگر کسی کاری نمی‌تواند بکند. روز عید غدیر فرمود کفار ناامید شده بودند. شما از جبهه بیرون بروید هیچ‌گاه آسیب نمی‌بینید. «فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ» شهید مطهری می‌فرمایند: «منظور این آیه این است که از آن‌ها نترسید از منافقین بین خودتان  بترسید.»

سوره مبارکه مائده، آیه ۶۷: «و الله یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ آن اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْکَافِرِینَ»

در این آیه خداوند به پیغمبر می‌فرماید از کفار نترس، یک عده  پای نفاق با تو هستند، تو هم از آن‌ها می‌ترسی. می‌خواستی ولایت را ابلاغ کنی از ترس این افراد چیزی نمی‌گفتی. من به شما می‌گویم محکم باش. از این افراد هم نترس، من شمارا نگه می‌دارم؛ ولی این افراد هستند، قران نمی‌گوید این افراد منافق مأیوس شدند، این‌ها کارشان را می‌کنند. کفار  اگر بخواهند کاری انجام بدهند با منافقین کار می‌کنند از بیرون هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند. شما از کفار ترسی نداشته باش، جبهه منافقین رانشانشان بده تا رسوا شوند. ریشه نفاق باید بسوزد. این آدم و آن آدم مهم نیستند.

 ریشه نفاق این است که تمسک به مسلمین دارد؛ اما به کفار هم تعلق دارد. نمازش را می‌خواند؛ اما لیبرال هم هست. شب قدر هم می‌آید، قران هم به سر می‌گیرد، درباره امیرالمؤمنین و کربلا هم‌صحبت می‌کند؛ اما از کربلا درس‌های دیگری می‌گیرد، درس‌هایی خلاف آنچه می‌شود درس گرفت. از پیغمبر و امیرالمؤمنین چیز دیگری می‌فهمد، اصلاً حسش نسبت به پیغمبر این است که هر چیزی که کفار می‌گفتند باز پیغمبر مذاکره می‌کردند. بعد می‌آید با قرآن هم این‌ها را برایت اثبات می‌کند. یک‌چیزی که جزو واضحات است برای یک مسلمان، جزو محکمات است نسبت به پیغمبر. چهارتا آیه قران پیدا می‌کند، اصلاً قران هم می‌گوید من یکسری متشابهاتی دارم.

سوره مبارکه آل‌عمران، آیه ۷ : «فَأَمَّا الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ زَیْغٌ فَیَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاءَ الْفِتْنَهِ وَابْتِغَاءَ تَأْوِیلِهِ»

قرآن محکمات و متشابهات دارد. منافقین و منحرفین متشابهات را برمی‌دارند و به خاطر تعلقاتی که به کفار دارند فتنه درست می‌کنند. آخر حرف‌هایش از آیات و روایات  یک‌چیزهایی درمی‌آید که آخرش حرف کفار می‌شود.  این چه آیه و روایتی است که آخرش سخن کفار می‌شود ؟ مثل بی‌بی‌سی می‌شود. این می‌شود نفاق.

نفاق چطور از بین می‌رود؟ جبهه نفاق یا باید بایستد در مقابل درندگی‌های کفار یا باید باج بدهد. اگر بخواهد که بایستد می‌شود جبهه مؤمنین. اگر باج هم بخواهد بدهد؛ چون طرف مقابل درنده‌تر است با این باجی که می‌دهد ابرو پیدا نمی‌کند و بیشتر رسوا می‌شود.

آقایی  از مسئول رده اول نظام مصاحبه کرده و گفته که همه مشکلات مملکت به خاطر این است که عده‌ای از اول خوششان نمی‌آمد از برجام و نگذاشتند برجامی که ما دوست داریم تصویب شود، مسبب همه این مشکلات آنان هستند. فیگور هم می‌گیرند و می‌گویند که خودت مسبب اصلی مشکلات مردم هستی. این همان دملی است که سرباز کرد. اینجا می‌گوید مقصر رهبری است.  خب حالا اینجا فشار بیشتر می‌شود. وقتی این دمل می‌خواهد سرباز کند، فشار بیشتر می‌شود و بیشتر درد می‌آید. طی روزهای آینده فشار به رهبری، هتاکی و تهمت به ایشان از غنی مسئول رده اول نظام قطعاً بیشتر خواهد شد. بعد یک رادیکالی می‌شود علیه همه، علیه روحانیت.

اصلاً کاری نداریم که چه کسی چه گفته است؟ جبهه مقابل می‌گویند ما طرحمان این است می‌خواهیم نوک فلش را به سمت روحانیت بیاوریم. مردم وقتی در فشار بیشتر قرار بگیرند و دلار شد ۲۰ هزار تومان، می‌آیند یقه  چه کسی را می‌گیرند؟ طلبه‌ای که در خیابان رد می‌شود. اگر باب آخوند کشتن باز شود، اگر به مساجد حمله کردند، اگر اعتراضشان را می‌خواستند با برداشتن حجاب برسانند این‌ها با همین پروتکل‌ها با همین قواعد از این تندتر هم می‌شود. می‌گوید ببین تو که زور دارد بهت می‌آید نمی‌توانی ابراز وجود بکنی، این روسری‌ات را ازسرت بردار، می‌زنی دردهانش. همین مسبب همه مشکلاتت است.

البته این را بدانید بلندمدت نیست، کوتاه‌مدت است که سه، چهار ماه است، این دمل چرکی‌ای که ۴۰ سال ریشه دوانده تخلیه می‌شود. اگر نفاق ریشه نداشت آن‌وقت است که ولایت حق است و اصلیِ جاری می‌شود و حکومت می‌کند. این دوره، دوره درد است که این چرک‌ها و عفونت‌ها تخلیه می‌شود. ما فقط باید مدیریت بکنیم، حرکت شتاب‌زده نباید کرد. در این دوره صبر باید کرد. سال ۷۸ را احتمالاً خیلی از شما یادتان نمی‌آید. ماجرای کوی دانشگاه که پیش آمد، آن عقده هنوز سر دل من مانده، یادم می‌آید غم باد وجودم را می‌گیرد. توهین‌هایی که به رهبری شد ‌ و دانشجویان در بیت رهبری جمع شدند. رهبری سخنرانی کردند جمله‌ای را فرمودند که ما وقتی می‌شنویم می‌ترکیم. فرمود که اگر عکس من را آتش زدند شما چیزی نگویید و سکوت کنید.

دوره‌ای بود که فشار زیاد می‌شود. آن‌وقت باید فحش بخوری. بعد آدمی که دو ماه قبل  می‌گفتی بیایند همین می‌شود. داد زدی، آن موقع فحشش را هم خوردی. الآن هم، همان است. بازدارند به‌عنوان مقصر فحشش را به تو می‌دهند و ‌برای آدم خیلی زور دارد؛ ولی این دوره کوتاه است «وَ تَواصَوْا باالحق وَ تَواصَوْا بِالصَّبْرِ» کسی که می‌خواهد پای حق بایستد باید پای صبر هم بایستد. خودداری لازم است و نباید حرکت افسارگسیخته انجام داد. فشار روی مردم را نباید مضاعف کرد. بعضی‌ها به سمت مردمی که رأی دادند هجمه می‌برند. نه، شما مردم را کمک کنید که این چرک دمل را بیرون بریزند نه اینکه هولش بدهی تا خودش هم به سمت چرک و عفونت برود.

برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید:

۱ دیدگاه

  1. من همش میترسم رهبری تنها بمونه،
    استاد تبلیغات منفی خیلی زیاده متاسفانه

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی