۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پادکست
  • شناسه : 3668
  • 27 دی 1399 - 17:16
  • 1481 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست:

«باطن تمدن غرب»

سلبریتی­ها بت‌های زمانه‌ی ما
باطن جاهلیت با باطن تمدن غرب یکی است.
یزید به اختل (شاعر معروف عرب) پول می‌داد تا او علیه انصار (جناح انقلابی آن زمان) شعر بگوید. این استفاده‌ از سلبریتی‌ها و سلبریتی­بازی است. در آن زمان بین مردم عرب شعر بهترین هنر بوده ‌است. آن‌ها معلقات سبعه داشتند به کعبه هفت شعر که بهترین شعرهایشان بوده است آویزان کرده ­بودند، عمده مضامین این شعرها مضامین جنسی بوده است. اختل یکی از شعرای بزرگ آن زمان بود و سلبریتی به‌حساب می‌آمده است.
سلبریتی‌ها چه افرادی هستند؟
انسان‌های مشهوری که برای مردم جذابیت دارند و این افراد به سبب جذابیتی که در بین مردم‌دارند، اعتباردارند و به‌واسطه همین جذابیت چند مسئله دیگر را برای مردم می‌گویند و به آن‌ها یاد می‌دهند. برای مثال، یک موضع سیاسی می‌گیرند و مردم خوششان می‌آید.
دوران یزید هم از این سلبریتی‌ها استفاده می‌کردند؛ مثل شاعران، رقاصه‌ها،آوازه‌خوانان و ورزشکاران.
از ابزارهای فرهنگی استفاده می‌کردند تا به‌وسیله آن‌ها کار فرهنگی کنند و به ذهن مردم جهت بدهند. اکنون در دنیای غرب حرف‌های خودشان و سبک زندگی مدنظرشان را به‌واسطه سلبریتی‌ها رواج می‌دهند. با این‌ها به فکر و ذهن و قلب مردم جهت می‌دهند.
سلبریتی‌ها پیغمبران و بت‌های زمانه هستند. این‌ها اکنون واقعاً برای مردم بت هستند، همان‌گونه که دوران اعراب جاهلی این‌گونه بود و در آن زمان هم به‌عنوان بت از این‌ها استفاده می‌کردند، باطن تمدن غرب با باطن جاهلیت یکی است. این‌ها فرقی با یکدیگر ندارند. این‌ها بزرگ‌ترین تقدسات زمانه‌ ما هستند؛ زیرا بزرگ‌ترین تقدسات در این زمان سرگرمی است.

اکنون هم رقاصه‌ها مهم‌ترین آدم‌های دنیا هستند. در زمان جاهلیت اگر زنی فاسد می‌شد به او «ذوات الاعلام» می‌گفتند و سایرین به او با دیده‌ تحقیر نگاه می‌کردند. اکنون چطور؟ الآن اسمش را می‌گذارند پورن استار به این‌ها می‌گویند ستاره‌های فیلم‌های مبتذل و این‌ها شخصیت‌های برجسته دنیا می‌شوند. در مدارس راهنمایی و دبیرستان اسم این‌ها را ببرید همه می‌شناسند!
جوان ما هنگامی‌که اسم آمریکا را می‌شنود چیزی که به ذهنش می‌آید آزادی است. اصلاً هدف همین است، فرد دیگر به یاد قتل‌عام ویتنام نمی‌افتد. ببینید به چه زیبایی ذهن مردم را مدیریت می‌کنند. این کاری است که یزید انجام می‌داد.

دیدگاه خود را بنویسید:

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی