۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پادکست
  • شناسه : 4687
  • 01 فروردین 1400 - 13:44
  • 2596 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست :

«تسبیحات حضرت زهرا (س)»

کوثر؛ یعنی کثرت آفرین، چه برکات عجیبی هم در این تسبیح نهفته است.

 یکی از هدایای ویژه فاطمه زهرا (س) به امت، همین تسبیحاتشان است. همین تسبیحات حضرت زهرا (س) واقعاً عنایت ویژه‌ای است، این را هدیه کردند در اختیار امت گذاشتند، این ذکر ساده، هدیه ویژه‌ای است که پیغمبر اکرم (ص) به ایشان دادند؛ حضرت فاطمه زهرا (س) از سر علاقه‌ای که به امت داشتند، این را به امت هدیه دادند. چه برکات عجیبی هم در این تسبیح نهفته است. امام صادق (ع) فرمودند که: «کسی یک‌بار تسبیحات حضرت زهرا (س) را بگوید، خدا ذکر کثیر از او قبول می‌کند»؛ چون کوثر است. کوثر؛ یعنی کثرت آفرین؛ هر آنچه به او ربط پیدا کند کثیر می‌شود.

 ذکر چون از کانال فاطمه زهرا (س) رسیده است؛ کثیر است. این ذکر را خدا کثیر قبول می‌کند. خودشان هم دائم مشغول این ذکر بودند. این تسبیحی که داشتند تسبیحشان هم ۳۴ تایی بود.

چون از کانال فاطمه زهرا (س) رسیده است؛ کثیر است.

یک‌چیز اضافه بر اینکه در حضرت زهرا (س) است، روحیه تذکر است. این هم در سیره ایشان است. این حالتی که آدم دائماً از هر اتفاقی که برایش می‌افتد یک تذکری حاصل بشود. هر چیزی می‌بیند برایش یک تذکری باشد. یک موعظه‌ای باشد.

 طی یک مراسم باشکوه، فاطمه زهرا (س) رادارند می‌برند منزل امیرالمؤمنین، وارد منزل شده، این روحیه تذکر اینجا است، امیرالمؤمنین دیدند که فاطمه (س) دارند گریه می‌کنند، حالت محزونی به خودشان گرفتند. حالت مغموم و متفکر به خودشان گرفتند. سؤال کردند که فاطمه جان چرا ناراحتی؟ ببین این روحیه است، فرمود: «اینکه از منزل پدرم به منزل تو آمدم، یاد وقتی افتادم که از منزل دنیا به منزل آخرت می‌روم.»

 خیلی حرف است و فرمودند که: «امشب را بیا اگر صلاح می‌دانی برای نماز قرار بدهیم تا صبح مشغول نماز بشویم.»

 شب اول عروسی، این حالت تذکر را ببینید.

اینکه از منزل پدرم به منزل تو آمدم یاد وقتی افتادم که از منزل دنیا به منزل آخرت می‌روم.

دیدگاه خود را بنویسید:

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی