۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پادکست
  • شناسه : 3946
  • 17 بهمن 1399 - 8:58
  • 1498 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست :

«تمدن غرب»

تمدن غرب، نظام عجله است. نظام فرعونی، نظام عجله است. انسان­ها را با نیازهای سطحی، عجول بار می­آورد.

« فَاسْتَخَفَّ قَوْمَهُ فَأَطَاعُوهُ»

می­گویند فرعون آدم­ها را خفیف می­کند با سطحی­ترین نیازهایشان انسان را درگیر می­کند و می­گوید اگر این کار را انجام ندهید، شمارا خواهم کشت به شما نان نمی­دهم. درواقع کاری که با ساحرها کرد.

ساحرها گفتند: «فَاقْضِ مَا أَنتَ قَاضٍ؛ ما به موسی ایمان می­آوریم.»

گفت: «من شمارا می­کشم.»

گفتند: «هر کاری می­خواهی انجام دهید.»

از چه چیزی می­ترسانید، بچه می­ترسانید؟ اصلاً فرعون بر اساس نظام عجله زنده می­ماند. تا کسی نُطُق می­کشید، او را می­کشت. زندان، محرومیت از تحصیل، تبعید؛ درواقع تمام این موارد نیازهای ابتدایی و آنی است. انسان­های عجول هم از ابتدا این­ها را نیاز می­دانند و بعد به‌سادگی مهار می­شود.

روشن است چه می­گویم.

این نظام عجله می­شود. تمدن غرب، نظام عجله است. مردم را باعجله‌هایشان که درواقع ابتدایی­ترین نیاز آن­ها است، مدیریت می­کنند. البته نخبگان آن­ها که سرسپرده­اند و مورد تأیید هستند و از آن­ها هزاران عهد گرفته‌شده است، شامل حال آن­ها نمی­شود. بی­حجابی­ها و مشروب‌خواری‌ها و پورن و هزاران مورد دیگر برای بدبخت و بیچاره­ها است. صهیونیست­ها فیلم­هایشان منتشرشده است؛ بروید نگاه کنید. در هواپیمایی جوانی صهیونیست نشسته است و در هواپیما هم فیلم­های نمایش داده می­شود و کمی صحنه دارد. بلند شده است و پرده­ای را روی مانیتور کل هواپیما کشیده است و می­پوشاند و سپس می­گوید که شعور شما نمی­رسد که زمانی ما اینجا هستیم، نباید داخل هواپیما این­ها را نشان دهید. می­دانید یعنی چه؟ یعنی ما می­خواهیم کل دنیا را اداره کنیم و برای چه من را درگیر این نیازها می­کنید. این­ها من را غافل می­کنند و من باید دنیا را اداره کنم. این برای شما بدبخت بیچاره­ها است.

در نیجریه، نیمکت برای نشستن نداشتند و از چوب­های موجود استفاده می­کردند و با چند میخ آن­ها را به هم می­چسباندند تا بچه­ها بر روی آن بنشینند؛ ولی در همین مدرسه که نیمکت برای نشستن نداشتند، اینترنت آن­ها، اینترنت هشتم دنیا بود. می­دانید این یعنی چه؟ یعنی چیزی برای خودت درست کن تا من پورن را نشان تو بدهم تا تو تماشا کنی و به این شکل بتوانم شمارا اداره کنم. طلا را هم که از زیر پایت به‌راحتی می­برم. معدن طلای دنیا هم در نیجریه است. دنیا را به این زیبایی و با این عجله اداره می­کنیم.

«خُلِقَ الْإِنْسانُ مِنْ عَجَلٍ»

می­خواهی بااراده شوی، باید بروی و روبه­روی عجله­ات بایستی و اگر می­خواهی روبه­روی عجله­ات بایستی باید به هدفت برگردی. هدفت چیست؟

دیدگاه خود را بنویسید:

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی