۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » پادکست
  • شناسه : 4575
  • 27 اسفند 1399 - 11:14
  • 1457 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست:

«توصیه امام کاظم (ع): مداوا کردن با صدقه»

«آنان که اموال خود را شب و روز پنهان و آشکار انفاق می­کنند، مزدشان نزد پروردگارشان است؛ نه ترسی بر آن­هاست و نه غمگین می­شوند.»

مردی خدمت امام کاظم (ع) آمد و از اینکه عیال­وار هستم و خانواده­ ام زیاد هستند و تمام این­ها «کُلُّهُمْ مَرْضَى» مریض هستند. حضرت فرمودند: «دَاوِهمْ بِالصَّدَقَهِ ؛ با صدقه مداوا کنید.» بله صدقه کار دارو را نمی­‌کند، نه اینکه نخواهید دکتر بروید و صدقه بدهید. نمی­‌خواهد فلان دارو را مصرف نکنید؛ ولی در عوض صدقه بدهید، بلکه باید مسیر طبیعی و عقلی آن را طی کرد؛ ولی ما از کجا اطلاع داریم که این از کدام کانال آمده است و به ما آسیب می­زند. ده کانال دارد و مثلاً برخی از این کانال­ ها را می‌­شود با صدقه دفع کرد. مسیر مداوا هم در این سمت هم هست.

بعضی از چیزها دعایی هستند و بعضی دیگر دوایی؛ یعنی هم دعا می­خواهد و هم دوا؛ یعنی هم باید به دکتر رفت و هم دارو مصرف کرد و نباید از هر دو غافل شد و یکی از شاه­‌ کلیدها و گره‌ گشایان بزرگ در این مسئله، صدقه است. «دَاوِهمْ بِالصَّدَقَهِ فَلَیْسَ شَیْ‏ءٌ أَسْرَعَ إِجَابَهً مِنَ الصَّدَقَهِ وَ لَا أَجْدَى مَنْفَعَهً عَلَى الْمَرِیضِ مِنَ الصَّدَقَهِ» حضرت فرمودند که: «هیچ‌چیزی زودتر از صدقه جواب نمی­‌دهد. هیچ‌ چیزی هم بهتر از صدقه برای مریض مفید نیست.»

دیدگاه خود را بنویسید:

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی