۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پادکست
  • شناسه : 4487
  • 20 اسفند 1399 - 10:41
  • 4005 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست :

«راه توبه برای همه باز است»

ما راهی جز توبه نداریم و با توبه، خدای متعال وعده داده، می‌بخشد و اصلاح می‌کند.
هرچقدر هم گناه بزرگ باشد حق نداریم هیچ بابی برای یاس برای خودمان بازکنیم؛ چون درهای خدای متعال به سمت رحمت بسته نشده است. هر وقت یقین پیدا کردی خدای متعال در رحمت را بسته است (یقین پیدا کردی؛ یعنی خود خداوند به تو بگوید که در رحمت را به روی تو بسته‌ام) آن زمان حق‌داری ناامید شوی.

 تا حالا از ابتدا که آدم ابوالبشر را خلق کرده است تا به امروز به هیچ‌کس نگفته است من در رحمت را به روی تو بسته‌ام به هیچ ‌کسی در دنیا تا حالا این را نگفته است؛ حتی برای شیطان دربسته نیست، برای شیطان هم در توبه باز است که حضرت استاد آیت‌الله جوادی می‌فرمودند: «همین‌الان شیطان برود و به امام زمان (عج) سجده کند، (در روایتی آمده است که موسی (ع) به شیطان گفت به قبر حضرت آدم سجده کند، خداوند تو را می‌بخشد) خداوند می‌فرماید او را می‌پذیرد.» البته پذیرش به‌نحوی‌که حق‌ الناس‌هایی که بر گردنش هست را باید جبران کند و این بحث دیگری است؛ ولی خدای متعال او را به خودش راه می‌دهد و ازاین‌ جهت در به رویش بسته نیست، خدا بین خودش و کسی فاصله نیانداخته است.

 بعضی از عزیزان در مورد بحث‌های زنا و این‌ها گفته‌اند که آن را نیز خدا می‌بخشد، عزیز بزرگواری که این را گفته بود به ایشان عرض کردم اول باید خدا را شکر کنیم که در دنیا این‌ها را به ما فهماند، فرض کنید اگر ما می‌رفتیم و بعد می‌فهمیدیم چه می‌شد؟ کسی می‌تواند برگردد؟ الآن همه آن‌هایی که رفتند، این‌ها را فهمیده‌اند، چند نفر از آن‌ها توانستند برگردند، اصلاً مگر کسی می‌تواند  بر‌گردد، چه می‌خواهد بکند؟ تا اوست و ابدیت و اثر عمل.

من و شما الآن یک تصمیم جدی می‌گیریم که خدایا غلط کردم و تمام. آن ملکوت پاک می‌شود به شرطی که به مرحله صفات ما نرسیده باشد و در مرحله فعل بوده باشد؛ یعنی یک کسی زنا کرده؛ ولی در مرحله فعل بوده و حق کسی دیگر هم نبوده، حق‌الناسی هم نبوده است؛ ولی در مرحله فعل زنا بوده و آن تصمیم می‌گیرد و تمام. وقتی به مرحله صفت رسیده باشد؛ یعنی برای او ملکه شده است زنا کردن مانند آن‌کسی که حضرت به او فرمودند: «یا اَبا زنِّه» برای او ملکه شده بود یک روز زنا می‌کرد و روز دیگر روزه می‌گرفت، این نیز توبه دارد؛ ولی جوری دیگر است، باید آن ملکه ویژگی را دور کند که کار بیشتر و عمیق‌تر و زحمت بیشتری می‌خواهد به‌هرحال راه برای آن‌ها بسته نیست.

 ما با نامحرم صحبت کردیم، پیام دادیم، چت کردیم و شوخی کردیم خب، تمام شد، همین‌الان که تصمیم جدی گرفتی خدایا من الآن فهمیدم. اگر حق‌الناس است می‌روی حلالیت می‌طلبی و اگر هم نه همین‌الان تصمیم جدی می‌گیری و خدای متعال در یک آن از این اعماق ذلت و حجاب آدم را به اوج عزت می‌برد.

دیدگاه خود را بنویسید:

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی