۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پادکست
  • شناسه : 4577
  • 27 اسفند 1399 - 11:22
  • 1701 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست :

«شاخص شناخت اتصال با امام حسین علیه‌السلام»

استغفار اهل‌بیت استغفار دفع است استغفار رفع نیست؛ مثلاً الآن من و شما مراقبت می‌کنیم که کرونا نیاید این می‌شود دفع؛ کسی کرونا در او آمده کاری می‌کند که از او برداشته شود، این می‌شود رفع، پس یک دفع داریم و یک رفع داریم. استغفار اهل‌بیت برای دفع هست و استغفار ما برای رفع است طهارت اهل‌بیت نیز طهارت دفعی است. طهارت رفعی نیست؛ یعنی کاری می‌کنند که آلودگی به‌ طرف آن‌ها نیاید.

«إِنَّمَا یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَیُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیرًا»

 تطهیر شما اهل‌بیت به چه صورت بوده است. اصلاً نگذاشتیم رجسی به سمت شما بیاید این رجسی که نمی‌آید؛ ما الآن شستشو می‌کنیم که کرونا سمتمان نیاید نه اینکه شستشو می‌کنیم که کرونا برود ما ضدعفونی می‌کنیم که بیرون نیاید نه اینکه کرونایی که آمده است برود این طهارتی که امام زمان (ع) دارند از این نوع است. منبع طهارت و منبع حیات اباعبدالله است ظهور و بروزش در ما چیست؟ اشک بر اباعبدالله حسین است؛ لذا می‌فرمایند اگر گناه زیاد شود دیگر اشک بر ما جاری نمی‌شود و قساوت قلب می‌شود، دیگر اشکی نمی‌آید این علامت مرگ قلب است معلوم می‌شود که اتصالش از امام حسین (ع) کنده‌شده و بریده و قطع است، اگر اشک بود معلوم می‌شود که این اتصال با امام حسین (ع) هنوز است و حیات است و این باران هنوز می‌آید و زمین خشک نشده است؛ این باران، باران بهاری است.

 ای اشک هر مؤمن؛ عبارت خیلی قشنگی است؛ یعنی اگر کسی بر امام حسین (ع) اشک مؤمن است؛ این اهل نجات است از باب اتصالش است نه اینکه هر کاری خواستی کن بعد برو گریه کن. بازمی‌خواهم تأکید کنم قبلاً هم گفته‌ام بعضی می‌گویند هرکسی دزدی اختلاس خرابکاری و غیره انجام داد و بعد اشک بر امام حسین (ع) می‌ریزد و درست می‌شود؛ این اشک مؤمنانه نیست. اصلاً اصل ایمان در شما حفظ نشده است که بخواهی اشک بریزی.

دیدگاه خود را بنویسید:

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی