۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پادکست
  • شناسه : 4483
  • 19 اسفند 1399 - 23:10
  • 2370 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست :

«ما به یک ‌راه میانبر احتیاج داریم»

«یا محمدُ یا علی، یا علیُ یا محمد اِکفیانی فَاِنَّکُما کافیان»

 در مورد کسی می‌خواهیم صحبت کنیم که هرچقدر در موردش صحبت کنیم تازه به این نتیجه می‌رسیم که از او هیچ نفهمیدیم،  می‌خواهیم جوری بشناسیمش که بفهمیم او را نشناختیم.

ما نیاز داریم به این‌که در مورد خوب‌ها زیاد صحبت کنیم، ما نیاز داریم که در مورد امیرالمؤمنین علی (ع) زیاد صحبت کنیم، ما نیاز داریم به مجلس ذکر فضیلت. ما دوتا مجلس داریم: یکی مجلس ذکر مصیبت و یکی مجلس ذکر فضیلت.

 می‌خواهم بگویم روایات در مورد ذکر فضیلت اگر بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. چند تا مجلس تا حالا در همین مشهد دیدیم که مجلس ذکر فضیلت باشد؟ مجلس ذکر مصیبت اهل‌بیت زیاد داریم، مجلس ذکر فضیلت اهل‌بیت چه؟

اگر هم باشد یکی دوتا فضیلت آبدار و عجیب غریب که مغز آدم سوت می‌کشد، تعریف می‌کنند که آدم هنگ می‌کند و می‌گوید دیگر علی خود خدا است و جلسه را ترک می‌کند. فکر می‌کند فضائل امیرالمؤمنین علی (ع)  را گفته است.

من درباره شخصیت حضرت امیر چه می‌توانم بگویم و حالا چه کسی چه می‌تواند بگوید؟ کسی نمی‌تواند در حول‌وحوش او سخن بگوید، ازاین‌جهت من در این موضوع بهتر می‌دانم که ساکت باشم. (سخنان امام خمینی (ره) در مورد امیرالمؤمنین (ع ))

شاعری بود به نام ملا مهر علی خویی. خویی نزدیک ارومیه است، قصیده بلندی را به شعر گفت، شب پیغمبر اکرم (ص) را در کنار امیرالمؤمنین علی (ع) خواب دید، پیغمبر اکرم (ص) به ملا مهر علی خویی گفتند که آن اشعاری که امروز گفتی را یک‌بار دیگر بخوان. ایشان گفتند من در عالم خواب برای پیغمبر اکرم (ص) که حضرت علی (ع) نیز ایستاده بودند شروع کردم اشعار را به خواندن

ها علی بشر، کیف بشر             رب فیه تجلی و ظهر

می‌گوید این را که گفتم پیامبر با تعجب به حضرت علی (ع) نگاه کردند و گفتند کیف بشر و سه مرتبه گفتند چه بشری؟

اگر مجالس ذکر فضیلت اهل‌بیت نزد ما باب شود، طلاق، گسست اجتماعی و بحران‌های خانوادگی بسیاری حل می‌شود. تجربه کنیم در خانواده زن و مرد فضیلت خوانی اهل‌بیت راه بیندازند، برکات عجیب‌وغریبی دارد؛ روایات عجیب غریبی نیز دارد، می‌فرمایند: «ملائکه می‌آیند و به تعداد افراد ثواب می‌نویسند و نمی‌روند و حاجت می‌دهند.» این دستورالعمل‌های بزرگان در مورد حدیث شریف کساء.

 ما بین عرفا و بزرگان کسی را ندیدم که به این حدیث شریف اعتنای خاصی نداشته باشد. خیلی حدیث کسا چیز عجیب و فوق‌العاده‌ای است، خیلی فوق‌العاده است. بعضی گفتند که اگر بر مرده خواندی وزنده شد تعجب نکن. یکی از اساتید می‌فرمود: «کسی که رؤیاهای صادقِ فراوان داشت پدر ایشان را در عالم رؤیا دیده بودند که گفته بود من دوست داشتم که به دنیا برمی‌گشتم، منبری دعوت می‌کردم و پول می‌دادم که در جلسه می‌آمد و کتاب مناقب آل ابی‌طالب از جناب ابن شهرآشوب که ۴ جلد است را از روی کتاب برای مردم می‌خواند.»

 نمی‌دانید که در عالم برزخ بابت ذکر فضائل اهل‌بیت چه چیزهایی به آدم می‌دهند، دوست داشتم فقط یک مجلس این‌طوری برگزار می‌کردم، شما این را راه بیندازید، سخنران دعوت کنید که فقط فضیلت خوانی کند، نه آن فضیلت‌های زمختی که هیچ‌کس چیزی نمی‌فهمد و در آخر فقط هورا می‌کشند بلکه از این فضیلت‌هایی که آدم اینجا در ماجرای چگونه خودش را نگه می‌دارد چطور خودش را نجات می‌دهد. این فضائل گفتنش عجیب غریب است.

ها علی بشر، کیف بشر             رب فیه تجلی و ظهر

او بشر است؛ اما چه بشری خدا در او تجلی کرده است، اسما و صفات خدا در  او ظهور کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید:

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی