۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » پادکست
  • شناسه : 5016
  • 24 فروردین 1400 - 14:52
  • 6906 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست :

«نشانه آدم امام زمانی»

آقای امینی خواه: آدمی که برای امام زمان (عج) کارایی دارد، راه می­افتد و زمین را آب ‌وجارو می­کند.

اگر شخصی می­خواهد عنصر جهادی و جهانی باشد، یک کلیدواژه را اگر داشته باشد، یک توجه خاص اگر به یک مسئله داشته باشد، خود این توجه، آدم را جهادی و جهانی می­کند؛ آن‌هم توجه به چه چیزی است؟

ما مأمور هستیم که زمین را آباد کنیم؛ همه‌ی زمین را باید آباد کرد.

نمی­شود انسان بگوید که «همین‌جا که من نشسته ام، همین‌جا خوب است، همین‌جا تمیز است؛ ما که الحمدالله روبه‌راه هستیم؛ ما که فکرمان خوب است؛ ما که نمازمان را می­خوانیم»؛ این‌گونه­ آدم ها کارایی برای امام زمان (ع) ندارند. این با منطق دین جور درنمی‌آید. آدمی که برای امام زمان (عج) کارایی دارد، آدمی است که راه می­افتد تا زمین را پاک کند؛ آب‌وجارو کند؛ تمیز کند؛ کثافات را از زمین جمع کند؛ این فرد برای امام زمان (عج) کارایی دارد.

آدم های امام زمانی این مدلی هستند. امیرالمؤمنین (ع) هم این‌گونه آدمی می­خواستند. فاطمه زهرا (س) هم این شکلی بودند.

رهبر انقلاب: «اعتقاد به امام زمان (عج) به معنای گوشه گیری نیست؛ جریان­های انحرافی قبل از انقلاب،

تبلیغ می­کردند؛ الآن هم گوشه و کنار تبلیغ می­کنند. خب آقا، امام زمان (عج) می‌آید و درست می­کند؛ ما امروز چه‌کار کنیم؟ چه لزومی دارد که ما حرکتی بکنیم؟ این مثل این است که در شب تاریکی، انسان یک چراغ روشن نکند؛ چون فردا بنا است که خورشید عالم ­تاب بیاید و روز شود و همه ی دنیا را روشن کند. خورشید فردا ربطی به وضع کنونی من و شما ندارد. ما امروز اگر می­بینیم ظلم وجود دارد، بی عدالتی وجود دارد، تبعیض وجود دارد، زورگویی وجود دارد، در هر نقطه ی دنیا، این­ها همان چیزهایی است که امام زمان  (عج) برای مبارزه با این­ها می­آید. ما باید اگر سرباز امام زمان (عج) هستیم، خود را برای مبارزه با این­ها آماده کنیم.»

آقای امینی خواه: تا شخصی به دنبال پاک کردن زمین نباشد، آسمانی نمی­شود. راه آسمان از زمین می­گذرد. آیاتش را ببینید؛ سوره­ مبارکه ملک آیه­ ۱۵ می­فرماید: «هُوَ الَّذی جَعَلَ لَکُمُ الأَرضَ ذَلولًا؛ خداوند زمین را برای شما رام کرده است؛ برای شما آفریده است؛ زمین برای شما است»؛ خب ادامه­ آن؟

«فَامشوا فی مَناکِبِها؛ بر گُرد زمین بنشینید؛ بنشینید و این افسار را در دست بگیرید؛ اختیار زمین، اختیار عالم برای شما است.»

تا شخصی به دنبال پاک کردن زمین نباشد، آسمانی نمی­شود. راه بهشت هم از آباد کردن دنیا می­گذرد. کسی که به فکر آباد کردن دنیا نباشد، نمی­تواند به فکر بهشت باشد. رهبر انقلاب در مورد حاج قاسم سلیمانی فرمودند: «آسمانی شد.»

رهبر انقلاب: «نباید ما فکر کنیم چون امام زمان (عج) خواهد آمد و دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد، ما امروز وظیفه ای نداریم. نه؛ به‌عکس. ما امروز وظیفه‌ داریم در آن جهت حرکت کنیم تا آماده بشویم برای ظهور آن بزرگوار.»

آقای امینی خواه: مهریه حضرت فاطمه زهرا (س) چه چیزی است یا رسول‌الله؟ در کتاب کشف الغمه، این روایت در آنجا آمده است که می­گوید: «ابن عباس از پیغمبر (ص) نقل می­کنند؛ پیغمبر (س) فرمودند: یا عَلِی، إنَّ اللهَ عَزَّوَجَلَّ زَوَّجَک فاطِمَه؛ علی جان، خدا فاطمه (ع) را به ازدواج تو درآورده است و همسر تو کرد؛ وَجَعَلَ صِداقَهَا الأرْضَ؛ مهریه فاطمه زهرا (س)، زمین است؛ همه‌ی زمین است؛ فَمَنْ مَشِی عَلَیها مُبْغِضاً لَک مَشی حَرام؛ علی جان! هرکه راه برود و بغض تو را داشته باشد، راه رفتنش بر زمین حرام است؛ در ملک ما تصرف می­کند هر که بغض علی را دارد و روی زمین راه می­رود.»

این مهریه حضرت زهرا (س) است و باید از چنگ این ها دربیاوریم. این روایت زندگی آدم را عوض می­کند؛ ما باید مهریه حضرت زهرا (س) را از چنگ دشمن دربیاوریم. حاج قاسم سلیمانی از این آتش بیارها بود؛ زمین را می­خواست پاک کند. اصلاً منتظر امام زمان (عج) نگاهش جهانی است. این روایت بسی است برای اینکه انسان جهانی و جهادی شود.

روایت را داشته باشید که چقدر قشنگ است؛ به امام صادق (ع) عرض کرد که آقا ما در دوران غیبت عبادت

می­کنیم ثواب آن بیشتر است، یا دوران ظهور حضرت؟ حضرت فرمودند: «دوران غیبت.» الآن شما نمازهایی که می­خوانید، ثواب آن­ها از دوران ظهور بیشتر است. دوران غیبت، دورانی که شرایط سخت است، تقیه است، فشار است، آنجا ثوابش بیشتر است یا زمانی که سختی و فشار نیست؟ حضرت فرمودند: «سختی و فشار.» گفت: (حالا به زبان بنده) «آقاجان عقلمان کم است که از خدا ظهور امام زمان (عج) را بخواهیم؟ الآن که ثواب نمازهای ما چند برابر است. حضرت ظهور کنند، ثواب کارهای ما پایین می­آید. الآن مجلس روضه می­گیریم، سختی، فشار و اذیت دارد و ناامنی دارد؛ دوران ظهور امام زمان (عج) همگی در این فضا هستند دیگر.»

ظاهراً اسحاق بن عمار است که این سؤال را می­کنند. حضرت از این سؤال خوششان آمد و فرمودند: «راست

می­گویید؛ ولی این را من به شما بگویم که دلتان برای مردم دنیا نمی­سوزد که همین‌جور فله ای به جهنم می­روند؟ ما ظهور را برای این می­خواهیم؛ شما به خودتان نگاه نکنید که راه را پیداکرده‌اید؛ ما می­خواهیم زمین را پاک‌کنیم.»

این روایت بس است برای اینکه بخواهیم جهانی و جهادی بشویم و دیگر از الآن به بعد تلاش کند که زمین را از دست طاغوت ها خارج کند.

دیدگاه خود را بنویسید:

۲ دیدگاه

  1. سلام میشه قسمتی از متن رو با دیگران به اشتراک بگذاریم

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی