۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » پادکست
  • شناسه : 4654
  • 29 اسفند 1399 - 14:47
  • 2493 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست:

«ویروس کرونا»

با کرونا نمیریم هم با چیز دیگری می‌میریم.

الآن در بحث کرونا عمده‌ مسئله ترس مردم است. بیشتر مرگ‌ومیر هم را به شما بگویم، آمار کرونا برای چه بالا رفته است؟ چه شکلی بالا رفته است؟

من در خانه نشسته­ام، اولاً به خودم تلقین می‌کنم کرونا همه‌جا را گرفته است، تلقین زیاد می‌کنم کم‌کم بدن واکنش نشان می‌دهد؛ چون بدن در برابر تلقین واکنش نشان می‌دهد. بدن تابع نفس است. نفس وقتی کامل تسلیم شد، در برابر چیزی بدن هم تسلیم می‌شود. حضرت فرمودند: «اگر او در نماز قلبش اگر خاشع بود بدنش هم خاشع می‌شد. در نماز بدنش را می‌خاراند؟ خارش اثر بی­محلی و بی­اعتنایی است.»

حضرت فرمودند: «او اگر قلبش خاشع باشد در بدن خودش را نشان می‌دهد.»

وقتی کسی در قلب، خودش را باخت در بدن هم خودش را هم باخته است. بدن مقاومتش را از دست می‌دهد، بعد با یک ویروسی که از کوچه پایینی رد می‌شود او می‌گیرد و مریض می‌شود و سریع احساس می‌کند که خفه می‌شود و سریع به بیمارستان می‌رود و بیمارستان که برود آنجا مرکز ویروس و میکروب است و آنجا می­گیرد .یعنی اگر نداشته باشد هم آنجا می‌گیرد. برای تست کرونا که می‌رود پرستار می‌گوید که یک نفر آمده اینجا هفتادودو ساعت که نخوابیده است،گفتیم چرا نخوابیده‌ای؟ می‌گوید به من گفته‌اند که اگر بخوابی کرونا در خواب تو را می‌کشد.

هفتاد و دو ساعت است که نخوابیده است آمده اینجا از شدت فشار سکته کرد و مرد. خیلی بیماری‌ها و مرگ‌ومیرها این‌گونه است. عزیز من اصل آن ترس است. اگر انسان قوت قلب داشت و قلبش به یک حقیقت بالاتر متصل بود، ترسی ندارد. ما وظیفه خود را انجام می‌دهیم گفته‌اند بهداشت، گفتیم چشم، دستکش داشته باشید، گفتیم چشم؛ ولی ترسی هم نداریم. ما وظیفه را عمل می‌کنیم.

با کرونا نمیریم با چیز دیگری می‌میریم، باورش بیاید.

البته نسبت به کرونا مراقبت می‌کنیم همان‌طور که نسبت به‌تصادف و رانندگی مراقبت می­کنیم کمربند می‌بندیم، سرعت نمی‌گیریم، آیینه را نگاه می‌کنیم ماشین را از جهت فنی بررسی می­کنیم. قبرستان‌ها را نشان می‌دهند که این‌همه آدم اضافه‌شده است، سردخانه‌ها را نشان می‌دهند، خوب روزهای قبل مگر نمی‌مردند، سردخانه‌ها خالی بود از وقتی کرونا آمده است، مردم می­میرند. حالا تعدادی بیشتر شده است؛ ولی همیشه همین بوده است سردخانه‌ها و قبرستان همیشه شلوغ بوده است.

پرستار می‌گوید که یک نفر آمده اینجا هفتادودو ساعت که نخوابیده است.

حضرت فرمودند: «او اگر قلبش خاشع باشد در بدن خودش را نشان می‌دهد.»

دیدگاه خود را بنویسید: