۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پادکست
  • شناسه : 3944
  • 17 بهمن 1399 - 8:52
  • 3699 بازدید
Update Required To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

متن پادکست :

«کلاس زیارت امام حسین (ع)»

در دعا شما باید ابتدا مرور کنید که چه چیزی به شما داده‌شده است و سپس آن چیزی را که ندارید، درخواست کنید. این ادب است. « فَأَسْأَلُ اللَّهَ الَّذِی أَکْرَمَنِی بِمَعْرِفَتِکُمْ». چندین مورد حاجت در زیارت عاشورا موجود است و ادب دعا هم خیلی جالب است. در دعا شما ابتدا باید مرور کنید که چه چیزهایی به شما داده‌شده است و سپس آن چیزی را که ندارید، درخواست کنید. از آدابش این است که ابتدا مرور کنید. شما دعای عرفه را نگاه کنید که چه غوغایی است. حضرت در ابتدا شروع می­کنند که این موارد را به ما داده­ای و سپس می­فرماید که یک‌چیز هم بیشتر نمی­خواهم که اگر آن را هم بدهید تمام حاجات من برآورده شده است.

پس زائر امام حسین (ع)! این‌همه آثار در این زیارت عاشورا وجود دارد، یک حاجت وجود دارد و برای طرح حاجت، سه موردی را که خدا به او داده است را مطرح می­کند که سپس بتواند این حاجت را بخواهد و بگیرد. از خدایی که معرفت شمارا به من داده است، خدایا فکر نکنید که این را از معرفت مهم­تر می­دانم، تو معرفت را به من داده­ای و بابت این هم از شما ممنون هستم. «وَ مَعْرِفَهِ أَوْلِیائِکُمْ»؛ آن­هایی هم که ولایت شمارا دارند، من نسبت به آن­ها معرفت دارم. خدایی که معرفت آن­ها را هم به من داده است. «وَ رَزَقَنِی الْبَرَاءَهَ مِنْ أَعْدَائِکُمْ»؛ و نسبت به دشمنان شما هم کینه آن­ها را روزیم کرده است. شما سطح را مشاهده کنید که روزی را چه چیزی می­داند. روزی من کرده است که نسبت به دشمنان شما بیزار هستم. کلاس زائر امام حسین (ع) که آن آثار برای او بار می­شود، چه چیزی است؟

خوب چه چیزی می­خواهی؟ «أَنْ یجْعَلَنِی مَعَکُمْ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ»؛ می­خواهم در دنیا و آخرت با شما باشم. از خدا که این موارد را به من داده است می­خواهم که در دنیا و آخرت من را با شما قرار دهد. « وَ أَنْ یُثَبِّتَ لِی عِنْدَکُمْ قَدَمَ صِدْقٍ فِی الدُّنْیَا وَ الْآخِرَهِ،»؛ پای من را ثابت کند که  قدم من صدق باشد و پای من را که قدم صدق داشته باشد در پیش شما در دنیا و آخرت ثابت کند.

حاجت دوم هم، «وَ اَسَئلهُ اَن یُبَلغَنیَ المَقامَ الَمحمودَ لَکُمُ عِنْدَ الله» و می­خواهم شما من را به مقام محمود برسانید که خود این مقام محمود یک بحث عجیب‌وغریب و بسیار سنگینی دارد.

حاجت سوم هم، «وَ أَنْ یرْزُقَنِی طَلَبَ ثَارِی مَعَ إِمَامٍ المهدی» و این‌که می­خواهم که کنار امام زمان (عج) منتقم شما باشم.

این حاجات است و می­خواهم در دنیا و آخرت کنار شما باشم. این با شما بودن حاجت اصلی است.

دیدگاه خود را بنویسید:

۱ دیدگاه

  1. سلام، لطفا جایی را معرفی کنید که بتونیم جلسات سخنرانیهای ایشون رو حضوری دنبال کنیم

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی