۞ امام صادق (ع) می فرمایند:
علم و دانش به يادگيرى نيست، بلكه نورى است که خداوند آن را در دل كسى كه مى‏ خواهد او را هدايت كند قرار می دهد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پرسش و پاسخ » سبک زندگی » نماز
  • شناسه : 9271
  • 12 دی 1402 - 3:20
  • 37 بازدید

من به تازگی توبه کردم و می‌خوام نمازهایی رو که نخوندم قضا کنم با حسابی که کردم ۳۱سال بدهکارم?نمازهایی که مخصوص رجب و شعبان و رمضان هستن و طبق روایات کلی موجب رحمت و عفو خدا میشن رو بخونم یا نمازهای قضا رو؟با این همه بار گناه موندم چه خاکی به سرم بکنم.به خاطر بی لیاقتی من،پسرم هم عین خودم سست ایمان بار اومده.یه راهیی بهم بگین.دایما تو فکرمه و عین خوره فکر و روحم رو میخوره?

حجت الاسلام امینی خواه :

سلام علیکم
مهم این هست که خدای متعال ببیند که پرداخت حق الله را شروع کرده ایم و تصمیم گرفته ایم و اقدام کرده ایم برای این که گردن خودمان را سبک بکنیم.
نماز ها را شروع کنید. طبق فتوای برخی مراجع این است که نماز های یک روز باید تمام شود بعد سراغ روز بعد بروید. سبک هم شروع کنید. خیلی ساده و بدون سخت گیری. امروز نماز صبحش را. فردا نماز ظهرش و پس فردا نماز عصرش را بخوانید و..
وقتی حرم ها می روید. اگر حالی دارید. نمازهایی که قضا شده به همان صورتی که قضا شده است بجا بیاورید. یک شبانه روز دو شبانه روز .. بخوانید. وقتهایی که سرحال تر هستید.
اگر شب بیدار بودیم به جای نماز شب که ۱۱ رکعت هست ۱۷ رکعت نماز یومیه بخوانیم. هر چه قدر می توانید انجام بدهید.
نمازهای جماعتی که می روید و شکسته است استفاده کنید.
و به دفاتر اعلام بکنید در قالب وصیت نامه چیزی هر ماه اعلام بکنید که این قدر انجام داده ام. اگر از دنیا رفتم بعد از من انجام بدهند.
نماز هم سرمایه خودمان است. این ها آن طرف تبدیل به نور می شود و مایه برکات برای خودمان می شود و چیزی گیر خدا نمی آید. اگر بردیم چیزی گیر خودمان می آید اگر نبردیم چیزی گیرمان نمی آید.

دیدگاه خود را بنویسید:

x
دانلود اپلیکیشن مدرسه تعالی
5
x
مدرسه تعالی