دعوت مادرشوهر

سلام علیکم . حاج اقا در مهمانی جلسه ۲۵ فرمودید فرهنگ بدی هست که مادرزن یا مادر شوهر سال به سال میرن خونه عروس یا داماد ، و این بده ، خوب شما قضاوت کنید و بگید ما چی کار کنیم. دو دفعه هست مادرشوهر رو دعوت میکنم با خواهر شوهرم نمیان. منو دهاتی میدونند و منو در حد خودشون نمیدونند. حتی تلفون هم نمیزنند. منم میرفتم خونه اشون زیاد تحویل نمیگیرن. من جوان هستم ولی بدونید همش تقصیر داماد و عروس نیست خانواده ها ام هم مقصر هستند. حتی عید ها بهشون زنگ میزدم جواب منو نمیدادند. طوری که پیش شوهرم گله میکردم و گریه میکردم شوهرم میگه ولشون کن. اینا اگه خونه من نیان ، من گناهی به گردنم هست حاج آقا ؟

حجت الاسلام امینی خواه :

سلام علیکم
در پاسخ سوال شما چند نکته خدمتتان عرض می شود:

۱.ابتدا بدانید و باور داشته باشید که هر زمان محبتی میکنید و یا احترامی می گذارید بزرگترین لطف را به خودتان کرده اید کسی برای کاری که برای خود کرده انتظار تشکر و یا بازخورد از کسی را ندارد و همیشه آرامش دارید.
محبت شما یعنی محبت به بنده و یا مخلوق خدا که عیال الله محسوب میشوند و معمولا خدمت به به بنده خداوند ما به خدا است و خداوند خود از خزانه محبت خودت به شما می بخشد البته شما به مقیاس خودتان محبت کردید خدا مقیاس خودش جواب میدهد.
این محبت و احترام شما یعنی جذب محبت و احترام خداوند و این معنای واقعی لطف است پس بی دریغ و بی چشم داشت محبت کنید و احترام بگذارید و در انتطار جبران و بازخورد نباشید تا آرامشی روز افزون داشته باشید.

۲.وظیفه شما تنها همین محبت و احترام است اگر شما این وظیفه رادبه نحو احسن انجام دادید دیگر نگران نباشید به گردن شما چیزی نیست

۳. همانطور که در مباحث شنیده اید سعی کنید برای مهمانی طوری شرایط را فراهم کنید که مهمان راضی باشد و می پسندد البته در محدوده شرع و اخلاق با این شرایط اگر باز هم دعوتشان پذیرفته نشد نگران نباشید شما از طرف خداوند ماجور خواهید بود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *