سیاسی مذهبی

بسم الله الرحمن الرحیم سلام استاد

یک عده از مذهبیون بر این اصرار دارن که آیت الله بهجت رضوان الله علیه هیچ زمانی رای ندادن و برا همین هیچ عکسی از ایشون منتشر نشده در هنگام رای گیری آیا این صحت دارد؟
آیا این تفکر فرقه حجتیه نیست که نباید حکومت اسلامی تشکیل نشود و فقط حکومت اسلامی به دست آقا امام زمان عج تشکیل شود؟
این سوالات را من از چند نفر آدم های می شنوم که حس می کنم تفکر حجتیه دارند و خیلی هم درباره این تفکر و انحرافات آن باهاش صحبت کردم ولی برا دو تا سوال بالا دو تا جواب مستند می خوام تا بتونم شاید آنها را متقاعد کنم.

حجت الاسلام امینی خواه :

سلام علیکم
اینجا دو مسئله با هم خلط می‌شود یکی بحث حمایت از حکومت هست و دیگری بحث رای دادن است. مرحوم آیت‌الله العظمی بهجت مصداق بارز عالمانِ عارفی بود که در حمایت از این نظام و دفاع از حزب‌الله لبنان ایشان از هیچ محبتی و کمکی دریغ نمی‌کرد و نسبت به حضرت امام و رهبر معظم انقلاب هم هر کمکی که از دستشان بر می‌آمد انجام می‌دادند. ایشان حامی نظام بودند و در هر شرایطی ایشان موضع خودشان را نسبت به دفاع از نظام اعلام کرده بودند.
البته در مورد رای دادن مسئله‌ی دیگری است و یک بحث شرعی تابع نظر فقهی خود آن فقیه است در اینکه کسی این رای و افرادی که می‌‌خواهند رای بیاورند را صاحب صلاحیت بداند بحث دیگری است و اگر کسی فقیه و صاحب فتوا بود و از کسی تقلید نمی‌‌کرد مسئله‌اش فرق می‌کند و ما حق نداریم خودمان را با او مقایسه کنیم ضمن اینکه آقای بهجت دعوت به شرکت در انتخابات می‌کردند و بیانیه‌های انتخاباتی ایشان موجود است که یک وقتی ما هم این دو بیانیه از ایشان را شرح کردیم و فایل آن موجود است که می‌توانید مراجعه کنید. لذا اصلاً سیره‌ی شخصی ایشان اینجا برای ما نمی‌تواند حجت باشد و یک بخش کاملاً شخصی و فردی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

ملکوت اعمال ،بخش سوم

تنظیم زندگی

شب بسط فطرت

یک سال راه برو

یک سال راه برو

عیار تو مشکل دارد…

مهندسی فطرت

توجه به وظیفه

مینِ مَنیّت

اونجا معلوم میشه…

راه جایگزین