سیاسی مذهبی

بسم الله الرحمن الرحیم سلام استاد

یک عده از مذهبیون بر این اصرار دارن که آیت الله بهجت رضوان الله علیه هیچ زمانی رای ندادن و برا همین هیچ عکسی از ایشون منتشر نشده در هنگام رای گیری آیا این صحت دارد؟
آیا این تفکر فرقه حجتیه نیست که نباید حکومت اسلامی تشکیل نشود و فقط حکومت اسلامی به دست آقا امام زمان عج تشکیل شود؟
این سوالات را من از چند نفر آدم های می شنوم که حس می کنم تفکر حجتیه دارند و خیلی هم درباره این تفکر و انحرافات آن باهاش صحبت کردم ولی برا دو تا سوال بالا دو تا جواب مستند می خوام تا بتونم شاید آنها را متقاعد کنم.

حجت الاسلام امینی خواه :

سلام علیکم
اینجا دو مسئله با هم خلط می‌شود یکی بحث حمایت از حکومت هست و دیگری بحث رای دادن است. مرحوم آیت‌الله العظمی بهجت مصداق بارز عالمانِ عارفی بود که در حمایت از این نظام و دفاع از حزب‌الله لبنان ایشان از هیچ محبتی و کمکی دریغ نمی‌کرد و نسبت به حضرت امام و رهبر معظم انقلاب هم هر کمکی که از دستشان بر می‌آمد انجام می‌دادند. ایشان حامی نظام بودند و در هر شرایطی ایشان موضع خودشان را نسبت به دفاع از نظام اعلام کرده بودند.
البته در مورد رای دادن مسئله‌ی دیگری است و یک بحث شرعی تابع نظر فقهی خود آن فقیه است در اینکه کسی این رای و افرادی که می‌‌خواهند رای بیاورند را صاحب صلاحیت بداند بحث دیگری است و اگر کسی فقیه و صاحب فتوا بود و از کسی تقلید نمی‌‌کرد مسئله‌اش فرق می‌کند و ما حق نداریم خودمان را با او مقایسه کنیم ضمن اینکه آقای بهجت دعوت به شرکت در انتخابات می‌کردند و بیانیه‌های انتخاباتی ایشان موجود است که یک وقتی ما هم این دو بیانیه از ایشان را شرح کردیم و فایل آن موجود است که می‌توانید مراجعه کنید. لذا اصلاً سیره‌ی شخصی ایشان اینجا برای ما نمی‌تواند حجت باشد و یک بخش کاملاً شخصی و فردی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

ویدئو

دوگانه دین و دنیا

روضه شام غریبان

فرهنگ نخبگانی

این اِکرام خداست

گنجینه زرین