چند سوال

سلام و خدا قوت.چندتا سوال داشتم خدمتتون.
۱- پدرم خیلی مواقع در منزل بد اخلاقی میکنه و با مادرم رفتار خوبی نداره. وظیفه من چیه؟ اینکه پدرم رو بخوام نصیحت بکنم کار غلطی نیست؟ یا اصلا امکان داره پدرم در ۶۰ سالگی تغییری بکنه؟ واقعا مادرم خیلی مواقع غصه میخوره؟
۲- میخوام زیارت عاشورا(معروفه) رو با توجه بیشتری بخونم. آیا عالمی تفسیری درباره این زیارت نوشته که کمک کنه به فهم تفسیری عبارات؟
۳- آیت الله بهجت به نقل از آیت الله قاضی گفتند که میخواید به مقامات عالیه برسید نماز اول بخونید. آیا منظور این بوده که نماز عصر و عشا رو هم در زمان خودش بخونیم؟ یا به شکل عرف شیعیان هم نماز اول وقت محسوب میشه؟
تشکر

حجت الاسلام امینی خواه :

سلام علیکم
سعی کنید از راه‌های غیرمستقیم به پدرتان تذکر دهید و مستقیم خودتان نصیحت نکنید کتاب و سی‌دی خوبی در اختیارشان قرار دهید که گوش دهند. به صورت غیر محسوس این تذکر به ایشان داده شود و مادرتان را دلداری دهید. بهرحال زندگی همین است و افرادی هم که سنشان بالا می‌رود عملاً اصلاحشان خیلی سخت است.
درباره‌ی زیارت عاشورا تفاسیر و ترجمه‌های خوبی نوشته شده است. خانم مجتهد صفاتی کتاب خوب و ساده‌ای دارند در مورد زیارت عاشورا شرح‌هایی هم وجود داره که در اینترنت موجود است.

هر دو وقت آن اول وقت بحساب می‌آید چه به صورت جمع با هم خوانده شود چه در سر وقت مخصوص خوانده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *